AKTUALNOŚCI

rss pokaż wszystkie

SŁUŻĄC SERCU JEZUSA

Dnia 24 kwietnia 2021 roku miało miejsce odnowienie zaciągnięcia się do Straży Honorowej NSPJ sióstr służebniczek starowiejskich z prowincji tarnowskiej. Uroczystości przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski. Zapraszamy do lektury sprawozdania przygotowanego przez siostry.

 
Dodano: 28.04.2021

STANĄĆ NA SZCZYCIE GOLGOTY

Zmartwychwstanie Jezusa stanowi fundament naszej nadziei, a równocześnie uczy prawdy o nas samych. Krzyż nie pojawił się tylko na drodze Chrystusa, towarzyszy on także naszemu życiu, które nieuchronnie zmierza ku śmierci. Doświadczamy tej prawdy zwłaszcza w obecnym czasie. 

 
Dodano: 30.03.2021

WZNIEŚMY WZROK KU KRZYŻOWI

Dnia 13 marca 2021 roku obchodziliśmy 158. rocznicę powstania Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bourg-en-Bresse we Francji. Przedstawiamy sprawozdanie z obchodów tej uroczystości w diecezji pelplińskiej, które w tym roku odbyły się w parafii św. Marcina w Sierakowicach.

 
Dodano: 25.03.2021

OJCIEC PRZYJMUJĄCY

Obecnie obchodzimy Rok św. Józefa – Opiekuna Jezusa i Maryi, patrona Kościoła oraz naszego Arcybractwa. Zapraszamy do lektury fragmentu listu apostolskiego Patris corde papieża Franciszka, a także do skorzystania z odpustów, których warunki scharakteryzowano w rozwinięciu artykułu.

 
Dodano: 01.03.2021

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij