Słowo do młodzieży

Słowo do młodzieży

W Twojej głowie roi się od wątpliwości?  Wciąż zastanawiasz się kim tak naprawdę jesteś? Nieustannie szukasz siebie, szczęścia, a właściwie nie do końca wiesz czego? Świat wydaje się pełen wielu intrygujących możliwości, ale z których skorzystać i w jaki sposób? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi.

On o tym wie. Pomoże Ci odnaleźć Twoją własną drogę, jeśli tylko Mu zaufasz. Weź Go za swego towarzysza, bo On także potrzebuje Ciebie, szuka w  Tobie pocieszenia, ponieważ Jego Serce także cierpi z powodu braku miłości. Na Jego bezinteresowną miłość ludzie odpowiadają obojętnością.

Tyle niepewności, tyle obojętności? Czy masz czasem wrażenie, że i o Tobie świat zapomniał? A może czujesz, że czegoś ci brakuje, że i Ty o czymś zapominasz?

Dziś wiele osób żyje tak, jakby Jezus nie istniał, a Jego Męka i Śmierć nie miały żadnego znaczenia. Nie chcą uwierzyć, że to On nas zbawił, poddając się woli Ojca Niebieskiego.

Możesz odnaleźć siebie, pocieszając Boskie Serce, ucząc się coraz doskonalszej miłości. Wystarczy wybrać jedną godzinę w ciągu dnia, by podczas niej trwać w duchu przy Jego Sercu ukrytym w tabernakulum.

Gdziekolwiek jesteś w tym czasie, ofiaruj siebie, by zyskać siebie; ofiaruj wszystko, co w danej godzinie zrobisz, pomyślisz, poczujesz, by wynagrodzić Mu za to, co dla nas uczynił i za naszą obojętność.

Staraj się wówczas wykonywać swe obowiązki lepiej, dokładniej, z większą cierpliwością. Pociesz jego Serce i pamiętaj o Nim. Wiesz przecież, jak straszliwa może być obojętność.

Jezus wołał: „Na współczującego czekałem, ale go nie było i na pocieszających, lecz ich nie znalazłem”(Ps 69, 21).

Więc Ty też nie pozostań obojętny na skargę i razem z nami odpowiedz na wezwanie Jezusa!

 

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij