Aktualności

PRZEZ ODNOWĘ SERC

IV Diecezjalne Spotkanie Straży Honorowej NSPJ Diecezji Pelplińskiej w Lini

IV Diecezjalne Spotkanie Straży Honorowej NSPJ Diecezji Pelplińskiej odbyło się 16 marca br. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lini. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ośrodków z: Sierakowic, Dobieszewa, Lini, Kiełpina, Grabowa Kościerskiego, Konarzyn i Piec.

 

MATERIAŁY NA I PIĄTEK KWIETNIA

Jezus zaprasza nas dziś to życia w Jego obecności, do nieustannego trwania z Nim i przy Nim. Wtedy nasze starania i wysiłki nabierają innego, zbawczego charakteru. W I piątek miesiąca chcemy przypomnieć sobie tę prawdę, że Bóg potrzebuje naszej obecności, ponieważ nas kocha.

 

WIARA W ZMARTWYCHWSTANIE

Chrystus zmartwychwstał

Chrystus zmartwychwstał! To radosna nowina, która przez wieki rozbrzmiewa w Kościele Świętym, a dziś również w naszych sercach. Przez sakrament chrztu także i my zmartwychwstaliśmy w Jezusie, przechodząc ze śmierci do życia, z niewoli grzechu do wolności, jaką daje miłość.

 

KONGRES EUCHARYSTYCZNY

Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Krakowskiej

W Wielki Czwartek 28 marca 2024 br. rozpocznie się Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Krakowskiej, który potrwa do 15 czerwca. Gorąco zachęcamy czcicieli Bożego Serca i członków Straży Honorowej do aktywnego włączenia się w liczne wydarzenia organizowane w ramach kongresu.

 

NOWENNA DO SERCA JEZUSA VIII

Z okazji 350-lecia objawień Bożego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque rozpoczęliśmy we wrześniu trwającą 9 miesięcy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w I piątek czerwca 2024 r. Prezentujemy dziś rozważanie na I piątek kwietnia.

 

SPOTKANIE MIĘDZYNARODOWE

W ramach Jubileuszu 350-lecia Wielkich Objawień Bożego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque Dyrekcja Generalna z Paray-le-Monial planuje zorganizować międzynarodowe spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ. Zjazd odbędzie się 11-14 marca 2025 r. w Bourg-en-Bresse we Francji.

 

MATERIAŁY NA PIERWSZY PIĄTEK MARCA

Dziś świątynią nową, żywą jesteś Ty, Panie Jezu. […] Świątynia Twego Ciała została zburzona w Wielki Piątek, jednak Ojciec odbudował ją dnia trzeciego. A więc chwalebny, żyjesz dziś w swoim Kościele. Twoje Serce jest rzeczywiście „świątynią Boga” i „Przybytkiem Najwyższego”.

 

NOWENNA DO SERCA JEZUSA VII

Nowenna do Serca Jezusa

Z okazji 350-lecia objawień Bożego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque rozpoczęliśmy we wrześniu trwającą 9 miesięcy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w I piątek czerwca 2024 r. Prezentujemy dziś rozważanie na I piątek marca.

 

BYĆ PROROKIEM BOŻEJ MIŁOŚCI

Ks. dr Damian Płatek, rekolekcje wielkopostne 2024 r.

W dniach 19-21 lutego 2024 r. w kościele pw. św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek w Krakowie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. dr Damian Płatek SCJ.

 

NOWENNA DO SERCA JEZUSA VI

Z okazji 350-lecia objawień Bożego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque rozpoczęliśmy we wrześniu trwającą 9 miesięcy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w I piątek czerwca 2024 r. Prezentujemy dziś rozważanie na I piątek lutego.

 

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij