Aktualności

INFORMACJE O PIELGRZYMCE NA JASNĄ GÓRĘ

Informujemy, że XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę 20 czerwca 2020 r. nie odbędzie się przez wzgląd na pandemię. Zapraszamy jednak do duchowego włączenia się w Mszę św., akt poświęcenia i nabożeństwo różańcowe transmitowane za pomocą telewizji i Internetu. 

 

AKT POŚWIĘCENIA STRAŻY HONOROWEJ

Prezentujemy tekst Aktu poświęcenia Straży Honorowej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, który zostanie odmówiony 20 czerwca 2020 roku na Jasnej Górze podczas Mszy Świętej o godzinie 1330. Zachęcamy do duchowego włączenia się w to wydarzenie poprzez transmisję w Telewizji Trwam oraz na stronie internetowej Jasnej Góry. 

 

ZNALEŹĆ POKÓJ W SERCU JEZUSA

Z przyjemnością informujemy, że 13 maja 2020 roku ukazała się nowa płyta Michała Niemca pt. Przez Serce do Serca, skierowana do czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jej myślą przewodnią są słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego: „Przez Maryję idzie się do Jezusa i właśnie ta droga jest najpiękniejsza... 

 

PRZYGOTOWANIE DO ROCZNICY KANONIZACJI

Prezentujemy modlitwę, która odmawiana przez kolejne 9 dni (4-12 maja), może być nowenną przed 100. rocznicą kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque 13 maja 2020 r. Proponujemy też dodać zarówno intencje ogólne, jak i osobiste, aby uprosić potrzebne łaski za wstawiennictwem Świętej Apostołki Jezusowego Serca.

 

MIŁOŚĆ, KTÓRA ŁĄCZY SPRZECZNOŚCI

Błogosławiony jesteś, Panie Jezu Chryste, Ty, który wzywasz nas do świadczenia o Twoim Zmartwychwstaniu na wszystkich krańcach świata. Prosimy, przyjdź nam z pomocą, aby nasze świadectwo było Ciebie godne.

Chcesz, abyśmy głosili, że zmartwychwstałeś,
podczas gdy sami boimy się śmierci.

 

ODNALEŹĆ DROGĘ KU MIŁOŚCI

Ukochani
w zranionym Sercu Jezusa,
Siostry i Bracia,


Bliskość z Sercem Jezusa pozwala nam w szczególny sposób przeżywać okres Wielkiego Postu i Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg, pragnąc dać nam „nowe życie”, dokonuje jego oczyszczenia 

 

WYTRWAŁOŚĆ W WIERZE

W obliczu obaw i licznych kryzysów, które przeżywają społeczeństwo i Kościół, jesteśmy zaproszeni do wytrwania w wierze. Podobnie jak dzień po męce i śmierci Jezusa wiara przerażonych apostołów została wystawiona na próbę, tak i współczesne nam bolesne wydarzenia mogą osłabić naszą wiarę.

 

DUCH UMARTWIENIA

Twarde są słowa: trzeba się umartwiać, trzeba umrzeć dla siebie, ale taka śmierć jest zyskiem (por. Flp 1,21). Skoro stanowi ona konieczny warunek pięknego i prawdziwego życia nadprzyrodzonego, które Straż Honorowa powinna prowadzić, to przyjmijmy ją odważnie i zabierzmy się do dzieła.

 

FILM NAJŚWIĘTSZE SERCE

„Najświętsze Serce”, czyli pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym, już w polskich kinach! To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów katolickich tego roku. Dystrybucję kinową zapowiedziano już w kilkunastu krajach. Polska premiera będzie mieć miejsce zaledwie tydzień po premierze światowej.

 

PÓJDŹMY DO BETLEJEM

Pasterze w Betlejem

Gdy spojrzymy na karty Ewangelii św. Łukasza z opisem narodzenia Pańskiego, z łatwością dostrzeżemy, że świadkowie tego wyjątkowego wydarzenia nie byli ludźmi przypadkowymi – Bóg sam ich wybrał. To pasterzom powierzył „radość wielką”, o której mieli zaświadczyć przed całym ludem. Z racji swego niskiego stanu nie byli oni... 

 

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij