Aktualności

MATERIAŁY NA PIERWSZY PIĄTEK MARCA

Dziś świątynią nową, żywą jesteś Ty, Panie Jezu. […] Świątynia Twego Ciała została zburzona w Wielki Piątek, jednak Ojciec odbudował ją dnia trzeciego. A więc chwalebny, żyjesz dziś w swoim Kościele. Twoje Serce jest rzeczywiście „świątynią Boga” i „Przybytkiem Najwyższego”.

 

NOWENNA DO SERCA JEZUSA VII

Nowenna do Serca Jezusa

Z okazji 350-lecia objawień Bożego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque rozpoczęliśmy we wrześniu trwającą 9 miesięcy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w I piątek czerwca 2024 r. Prezentujemy dziś rozważanie na I piątek marca.

 

BYĆ PROROKIEM BOŻEJ MIŁOŚCI

Ks. dr Damian Płatek, rekolekcje wielkopostne 2024 r.

W dniach 19-21 lutego 2024 r. w kościele pw. św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek w Krakowie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. dr Damian Płatek SCJ.

 

NOWENNA DO SERCA JEZUSA VI

Z okazji 350-lecia objawień Bożego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque rozpoczęliśmy we wrześniu trwającą 9 miesięcy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w I piątek czerwca 2024 r. Prezentujemy dziś rozważanie na I piątek lutego.

 

ABY SERCE BYŁO KOCHANE

Propozycje inicjatyw na Wielki Jubileusz 350-lecia objawień Bożego Serca

Wielki Jubileusz 350-lecia objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque to idealny czas, by ożywić nabożeństwo do Bożego Serca w całej Polsce, poszczególnych diecezjach i parafiach. Przedstawiamy propozycje inicjatyw, dzięki którym możemy to osiągnąć.

 

ŚWIADKOWIE MIŁOSIERDZIA

Wywiad z księdzem dyrektorem

W piątek 15 grudnia 2023 r. ks. dyr. Krzysztof Zimończyk SCJ był gościem audycji „Świadkowie Miłosierdzia” w Radiu Rodzina Diecezji Kaliskiej. Podczas wywiadu mówił m.in. o św. Małgorzacie Marii Alacoque i Arcybractwie Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy.

 

JEDYNĄ SIŁĄ JEST MIŁOŚĆ

Opłatek dla zelatorów 2024 r.

W sobotę 20 stycznia 2024 r. w kościele pod wezwaniem św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe dla zelatorów Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z archidiecezji krakowskiej i jej najbliższych okolic.

 

MATERIAŁY NA PIERWSZY PIĄTEK STYCZNIA

Będąc u początku nowego roku przychodzimy do otwartego Serca Pana Jezusa. Przychodzimy, by wyrazić miłość, naszą bliskość, ale i potrzebę doświadczenia Jego miłości. Chcemy uczyć się wynagradzać za grzechy, głosząc Ewangelię i wychodząc z nią do ludzi obojętnych religijnie.

 

 

NOWENNA DO SERCA JEZUSA V

Z okazji 350-lecia objawień Bożego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque rozpoczęliśmy we wrześniu trwającą 9 miesięcy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w I piątek czerwca 2024 r. Prezentujemy dziś rozważanie na I piątek stycznia.

 

ŚWIATŁO MIŁOŚCI

Boże Narodzenie 2023 r.

Życzymy, aby tegoroczne Boże Narodzenie było świętem wielkiej wdzięczności. Zbliżmy się wtedy do tabernakulum, do szopki, żłobka, aby podziękować. Przyjmując dar, którym jest Pan Jezus, sami stańmy się darem nadającym życiu sens. To najlepszy sposób na przemienianie świata.

 

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij