Aktualności

POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA

W najbliższą niedzielę (28 listopada) rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2021/2022, który w Kościele w Polsce przebiegać będzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Przedstawiamy rady, jakie na ten rok udzielił bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP.

 

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Ze względu na problemy techniczne z poprzednią stroną Straży Honorowej NSPJ na Facebooku założyliśmy nową facebookową stronę naszego Arcybractwa (link w rozwinięciu artykułu i z boku strony). Zapraszamy wszystkich do jej polubienia i udostępniania innym członkom Straży Honorowej.

 

BEATYFIKACJA KS. JANA MACHY

Baner na katedrze w Katowicach

Już 20 listopada odbędzie się beatyfikacja ks. Jana Machy, męczennika z okresu II wojny światowej, który należał do Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy członków Arcybractwa, zwłaszcza z archidiecezji katowickiej i okolic, do włączenia się w to wydarzenie. 

 

SPOTKANIE PRZY SERCU PANA

Pielgrzymka diecezji sosnowieckiej i krakowskiej

W dniu 16 października 2021 roku odbyła się pielgrzymka Straży Honorowej NSPJ z diecezji sosnowieckiej i krakowskiej do bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Przedstawiamy krótką relację z tego wydarzenia.

 

CYWILIZACJA SERCA JEZUSOWEGO

Zapraszamy czcicieli Bożego Serca do zapoznania się z materiałami z I konferencji duszpastersko-pastoralnej pt. „Cywilizacja Serca Jezusowego w duszach i społeczeństwie”, która odbyła się w dniach 8-9 października 2021 r. w domu macierzystym księży sercanów w Krakowie-Płaszowie.

 

STRAŻ HONOROWA A OBJAWIENIA Z PARAY

Objawienia św. Małgorzaty Marii Alacoque

14 października obchodzimy wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej wizytki, której Chrystus objawił tajemnice swego Najświętszego Serca. Z tej okazji przypominamy, co łączy duchowość Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z orędziem z Paray-le-Monial.

 

PIELGRZYMKA DO KRAKOWA

Fragment fasady Bazyliki NSPJ w Krakowie

Serdecznie zapraszamy członków Straży Honorowej na jednodniową pielgrzymkę do Bazyliki NSPJ i Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie 16 października 2021 r. Spotkanie będziemy przeżywali w kontekście jubileuszu 100. rocznicy poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusowemu.

 

ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE

Zapraszamy do obejrzenia „Rozmów niedokończonych” inicjujących cykl poświęcony pierwszym piątkom miesiąca, przygotowujący do 102. rocznicy urodzin św. papieża Jana Pawła II. Tym razem wywiadu udzieliła siostra Maria Bernadeta Wysocka OVM, Dyrektor naszego Arcybractwa.

 

PIELGRZYMKA DO ŹRÓDEŁ

Uczestnicy pielgrzymki

W dniach 2-3 sierpnia 2021 br. członkowie Straży Honorowej NSPJ z diecezji pelplińskiej wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy i Krakowa pod przewodnictwem ks. Tadeusza Knuta, Dyrektora Diecezjalnego z diecezji pelplińskiej, i ks. Karola Myszka.

 

MOC MODLITWY

Dziś obchodzimy 118. rocznicę śmierci założycielki Straży Honorowej NSPJ – siostry Marii od Najświętszego Serca Bernaud, wizytki z Bourg-en-Bresse we Francji. Z tej okazji przypominamy, jakie rady na temat modlitwy dawała ona czcicielom Bożego Serca.  

 

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij