Aktualności

III ZJAZD DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

W niedzielę 12 marca 2023 r., w wigilię 160. rocznicy powstania Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, odbył się III Diecezjalny Zjazd Straży Honorowej NSPJ z diecezji pelplińskiej. Tym razem wspólnoty spotkały się w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

 

160 LAT PRZY BOŻYM SERCU

W poniedziałek 13 marca br. w kościele pw. św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek w Krakowie odbyła się Msza św. dziękczynno-błagalna z okazji 160. rocznicy powstania Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

 

MODLITWA ODDECHEM DUSZY

W dniach 27 lutego – 1 marca br. w kościele pw. św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek w Krakowie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. prof. Adam Bandura CM.

 

MATERIAŁY NA I PIĄTEK MARCA

Droga, jaką przygotowuje nam Pan Bóg, to droga do pełnej wolności serca. Byśmy w wolności potrafili i chcieli szczerze kochać Boga. W I piątek marca stajemy na Kalwarii pod otwartym Sercem Jezusa, by prosić o wolność serca. Chcemy wyzbyć się interesowności i swojego egoizmu.

 

MATERIAŁY NA I PIĄTEK LUTEGO

W każdym człowieku walczą dwa wilki: dobry i zły. Ten dobry uosabia radość, pokój, nadzieję, pokorę, uprzejmość, empatię i prawdę. Zły z kolei uosabia gniew, zazdrość, chciwość, pretensjonalność, kłamstwo, pogardę i egoizm. Pytanie brzmi: który wilk wygra? – Ten, którego karmisz.

 

KONKURS DLA DZIECI

Wraz z Forum Bractw zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie pt. „Bractwa religijne oczyma młodego człowieka”. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Konfraternie – element polskiej tradycji regionalnej i narodowej: dokumentacja, animacja i integracja".

 

ZNAK BOŻEJ MIŁOŚCI

W sobotę 14 stycznia 2023 r. w kościele pod wezwaniem św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe dla zelatorów Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z archidiecezji krakowskiej i jej najbliższych okolic.

 

MATERIAŁY NA I PIĄTEK STYCZNIA

Chrześcijanin ma za zadanie szukać wciąż nowych dróg. Nowych dróg do Boga, nowych dróg do drugiego człowieka i nowych dróg prowadzących do własnego serca. Przykładem w tym są dla nas dziś mędrcy ze Wschodu, którzy odnaleźli drogę do Jezusa, pokonując swoje wyobrażenia o Nim.

 

ŚWIĘTO DARÓW

Nasze myśli podążają już ku tajemnicy Bożego Narodzenia – święta darów, kiedy to największym Darem staje się Jezus Chrystus. Zbawiciel, przychodzący w postaci małego Dziecka, w nadmiarze swojej miłości i miłosierdzia pragnie uleczyć choroby nękające współczesnego człowieka.

 

PRZY SERCU MIŁOSIERNEGO PASTERZA

I Archidiecezjalne Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z archidiecezji gdańskiej

W sobotę 19 listopada 2022 r. w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku odbyło się I Archidiecezjalne Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z archidiecezji gdańskiej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Wiesław Szlachetka.

 

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij