Słowo do dzieci

Słowo do dzieci

Pan Jezus spojrzał na Ciebie ze szczególną miłością i prosi Cię o wybranie jednej godziny w ciągu dnia, by ofiarować ją Jego Sercu.

Podczas tej godziny wszystko, co będziesz robić w szkole, w domu, w czasie przeznaczonym na wypoczynek rób tak, jakby Jezus był blisko Ciebie i na Ciebie spoglądał. Pamiętaj, że to Jezus jest Twoim najlepszym Przyjacielem, więc jeśli będziesz Mu ufać, jeśli poprosisz Go o pomoc, On zawsze będzie obok.

Pan Bóg patrzy na nas i mówi do nas. Sercu Pana Jezusa jest smutno, że ludzi wcale nie obchodzi Jego cierpienie, chociaż to dla nas zostało przebite włócznią na Krzyżu. Mimo to wciąż nas bardzo kocha.

Kochaj Go więc i Ty. Odwzajemnij tę miłość czuwając w Godzinie Obecności przy Sercu Pana Jezusa. Ale jak to zrobić? Wystarczy, że będziesz bardziej uważać w szkole, uczyć się pilniej, słuchać rodziców, a  zamiast kłócić się z bratem, siostrą czy kolegami, pomagać im. Wybierz swoją Godzinę Obecności i wszystko, co będziesz w tym czasie robić, poświęcić Sercu Pana Jezusa.

Jeśli już wybierzesz jedną godzinę w ciągu dnia, powiedz o tym swoim rodzicom i poproś, żeby pomogli Ci wypełnić formularz wpisowy do Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij