ZMARŁ KS. WALERIAN SWOBODA

Ks. Walerian Swoboda SCJ

Ze smutkiem informujemy, że w 80. roku życia, w 61. roku profesji zakonnej i 56. roku kapłaństwa, dnia 26 lipca 2021 roku w Tarnowie zmarł ksiądz Walerian Swoboda SCJ, Dyrektor Krajowy Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w latach 2009-2017.

Urodził się 20 grudnia 1940 r. w Rydułtowach. Pierwsze śluby zakonne złożył 29 września 1959 r. w Pliszczynie, a święcenia kapłańskie przyjął 25 czerwca 1963 r. w Stadnikach.

Pełnił wielorakie funkcje w Prowincji Polskiej Księży Sercanów – wykładowcy, przełożonego, ekonoma, radnego prowincjalnego, sekretarza prowincjalnego i sekretarza misji zagranicznych, pracownika małej poligrafii i biura dla dobroczyńców. Był misjonarzem w Indonezji, duszpasterzem niewidomych dzieci w Laskach, rekolekcjonistą i spowiednikiem sióstr zakonnych oraz dyrektorem Krajowego Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Od 2010 r. należał do wspólnoty zakonnej w Tarnowie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek 29 lipca o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Stadnikach, a po niej nastąpi złożenie ciała do grobu na cmentarzu stadnickim.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij