ZAWIERZENI SERCU JEZUSA

W sobotę 20 czerwca 2020 r., w dniu wspomnienia Niepokalanego Serca Maryi, Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa po raz 35. spotkało się na Jasnej Górze. Tym razem pielgrzymka miała szczególny charakter, gdyż w nawiązaniu do 100. rocznicy poświęcenia naszej Ojczyzny Bożemu Sercu Arcybractwo ponowiło akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Ze względu na epidemię koronawirusa w wydarzeniu nie mogli wziąć udziału wszyscy członkowie Straży Honorowej z całej Polski, a jedynie delegacja. Pozostali czciciele Najświętszego Serca Pana Jezusa łączyli się duchowo z pielgrzymującymi dzięki transmisji w Telewizji Trwam i na stronie internetowej Jasnej Góry. Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 1330 Mszą św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski, delegat KEP ds. naszego Arcybractwa. Podczas homilii wyjaśniał, skąd idea ponownego zawierzenia Straży Honorowej: „Chcemy Boga prosić o rozwój kultu Serca Jezusowego, o wzrost świętości w życiu każdego z nas, o wzmożenie gorliwości apostolskiej w każdym ochrzczonym, a szczególnie w każdym przynależącym do Arcybractwa Straży Honorowej. Trzeba nam szerzyć coraz bardziej kult Serca Jezusowego, bo Miłość nadal nie jest kochania dość gorliwie i dość ofiarnie. Trzeba nam uczyć się świętości przy Sercu Jezusowym tak, jak doszli do świętości liczni siostry i bracia przynależący do Arcybractwa, o których wspomina historia Kościoła […]. Trzeba nam starać się o świętość osobistą, bo święci wołają o świętych, a kiedy zapoznamy się z życiem naszych sióstr i braci z Arcybractwa, odnajdziemy wiele wskazówek, jak możemy wejść w ich ślady i być zaczynem miłości, dobra, przebaczenia i zadośćuczynienia w XXI wieku”.

Po Komunii św. ksiądz biskup dokonał aktu poświęcenia Arcybractwa Straży Honorowej Bożemu Sercu: „Zachęceni przykładem pasterzy Kościoła, którzy sto lat temu w obliczu zagrożeń poświęcili kraj i naród Twemu Najświętszemu Sercu, oto my, dziś tu zgromadzeni, wobec nowych, różnorodnych zagrożeń, z wiarą, nadzieją i miłością pragniemy ponowić ten akt całkowitego oddania się Twemu Najświętszemu Sercu. Podobnie jak oni chcemy prosić, Panie, byś oddalił grożące nam niebezpieczeństwo”.

O godzinie 1500 uczestnicy spotkali się w bazylice, gdzie wysłuchali konferencji ks. dra Szymona Tracza pt. Tajemnica widzialnego znaku jako pomoc w kontemplacji Miłosiernego Serca Jezusowego. Z kolei o godzinie 1600 pątnicy wrócili do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie członkowie Straży Honorowej należący do różnych stanów odmówili część radosną Różańca św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy łączyli się z nami duchowo poprzez transmisje telewizyjne i internetowe, oraz tym, którzy przybyli na Jasną Górę, by oddać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Jego Matki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Transmisję z Mszy św. można obejrzeć na stronie Telewizji Trwam: https://tv-trwam.pl/local-vods/vod.44696.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij