WIRTUALNY START

Niech żyje Jezus!

Dziś, 24 stycznia 2013 roku, rusza strona Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Data mogłaby wydawać się całkiem przypadkowa, a jednak pokrywa się ona z obchodami wspomnienia liturgicznego św. Franciszka Salezego.

Dlaczego to akurat jego wybraliśmy?

Powodów jest wiele, jednak najważniejszym zdaje się fakt, iż patron pisarzy i dziennikarzy prasy katolickiej, wspomagany przez św. Joannę de Chantal, założył Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, na łonie którego mocno rozwinął się kult Serca Bożego, a 150 lat temu w jednym z jego klasztorów powstała Straż Honorowa. Tym samym Biskup Genewy znajduje się u źródeł Stowarzyszenia, należąc do grona jego patronów. Więc to raczej on wybrał nas!


Więcej o Świętym można przeczytać w zakładce Patronowie. Poniżej kilka ciekawostek:

Czy wiecie, że użycie pozdrowienia tak powszechnego w korespondencji członków naszego Stowarzyszenia "Niech żyje Jezus" zostało zapoczątkowane właśnie przez św. Franciszka, który w ten sposób podpisywał swoje listy (z francuskiego "Vive Jésus", a w skrócie V+J!)?

 Czy wiecie, że został on beatyfikowany 28 grudnia 1661 roku, a w niespełna 4 lata, bo już 19 kwietnia 1665 roku został uznany za świętego przez papieża Aleksandra VII?

Czy wiecie, że papież Pius IX, który przyznał pierwsze odpusty Bractwu Straży Honorowej NSPJ 9 czerwca 1864 roku, 13 lipca 1877 ogłosił Świętego Doktorem Kościoła, mianując go Doktorem Miłości?

Wspominając więc liturgicznie naszego świętego Patrona, przygotowujmy się duchowo na rozpoczęcie 150-tej rocznicy powstania Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa!

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij