UWIERZYĆ W MIŁOŚĆ

XXV diecezjalny zjazd Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z diecezji sosnowieckiej

W dniu 1 czerwca 2024 r. w parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Sosnowcu-Środuli odbył się XXV diecezjalny zjazd Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z diecezji sosnowieckiej.

W zjeździe wzięły udział delegacje z 13 parafii diecezji: z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Czeladzi. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu Straży Honorowej i wprowadzeniem pocztów sztandarowych z poszczególnych parafii. Tuż po przywitaniu gości rozpoczęto adorację Najświętszego Sakramentu. Był to czas dziękczynienia za dotychczasowe łaski, ale też i czas zanoszenia próśb, aby za wstawiennictwem św. Małgorzaty Marii Alacoque, której relikwie były obecne na spotkaniu, Serce Jezusa obdarzało świat potrzebnymi łaskami.

Po adoracji konferencję wygłosił dyrektor diecezjalny Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ z diecezji sosnowieckiej ks. Dariusz Mroczek SCJ. Zwrócił w niej uwagę na to, co jest istotą kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Podkreślił, że najpierw trzeba uwierzyć w miłość Boga do nas, następnie pozwolić się ukochać i odwzajemnić tę miłość. Po konferencji była celebrowana Msza Święta, której przewodniczył kanclerz kurii ks. Mariusz Karaś. Eucharystię celebrowało 8 kapłanów. W czasie Mszy Świętej zostały przyjęte do Straży Honorowej dwie osoby z parafii św. Floriana w Sosnowcu. Po Mszy Świętej była możliwość uczczenia relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. Spotkanie zakończył wspólny obiad i radosna agapa.

Tekst za: www.sercanie.pl

tl_files/zdjecia/sosnowiec-2024-01.JPGtl_files/zdjecia/sosnowiec-2024-02.JPGtl_files/zdjecia/sosnowiec-2024-03.JPGtl_files/zdjecia/sosnowiec-2024-04.JPG

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć obejrzeć można na stronie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij