SPOTKAJMY SIĘ W PARAY

Bazylika w Paray-le-Monial

Drodzy członkowie Straży Honorowej!

Rok jubileuszowy stulecia kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque (13 X 2019 – 12 X 2020) jest rokiem łaski, dlaczego więc nie skorzystać z tej sposobności i nie zaczerpnąć z duchowości Świętej z Paray, aby wzrastać na drodze świętości i uczcić wraz z nią Serce Boże?

„Zjednoczcie się z Najświętszym Sercem Pana Jezusa we wszystkim, co robicie, czyniąc to na nowo dla Jego chwały”. Ta rada św. Małgorzaty Marii przypomina nam, że nie chodzi o dokonywanie rzeczy wielkich – co jest zresztą istotą duchowości Straży Honorowej NSPJ – ale o czynienie wszystkiego z Jezusem. Kościół kanonizował s. Małgorzatę Marię nie dlatego, że objawił jej się Pan Jezus, ale dlatego, że sama żyła dla chwały Bożego Serca.

Być zjednoczonym z Jezusem, z Jego gorejącym miłością Sercem – jak to realizować w życiu?

Cały ten rok jest nam dany, aby wraz ze św. Małgorzatą Marią Alacoque móc odkrywać tę tajemnicę. Będzie ku temu okazja w Paray-le-Monial od października przez cały rok. Na całym świecie klasztory Nawiedzenia będą świętować 100-lecie kanonizacji. Chcemy też z radością ogłosić, że organizujemy międzynarodowe spotkanie Straży Honorowej NSPJ w dniach 8-10 maja w Paray-le-Monial z obecnością ks. Juana José Infantesa Barroso, Dyrektora Generalnego naszego Arcybractwa. Dołączcie do nas!

Jezus nazywał św. Małgorzatę Marię swoją „umiłowaną uczennicą” i uczynił ją „strażniczką skarbów Jego Serca”. Może więc nas ona wiele nauczyć i podzielić się tymi skarbami, abyśmy wychwalali Serce Jezusa i stawali się takimi świętymi, jakich Pan Jezus i świat oczekują.

Życzymy błogosławionego roku jubileuszowego dla każdego i każdej z Was!

Siostry Wizytki z Paray-le-Monial 
oraz Geneviève Vignes, główna zelatorka Straży Honorowej NSPJ we Francji 

 

Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt z Dyrekcją Arcybractwa w Krakowie najpóźniej do 15 grudnia 2019 r. (tel. 12 631 86 20).

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij