REKOLEKCJE DLA ZELATORÓW

W dniach 22-25 kwietnia 2023 r. w sercańskim domu rekolekcyjnym Domus Mater w Krakowie odbyły się ogólnopolskie rekolekcje dla zelatorów Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nauki rekolekcyjne prowadził i Mszom św. przewodniczył Dyrektor Krajowy naszego Arcybractwa ks. Krzysztof Zimończyk SCJ.

Podczas tych czterech dni uczestniczyliśmy w Mszach św. i adoracji Najświętszego Sakramentu, wysłuchaliśmy kilku konferencji, modliliśmy się Liturgią Godzin, różańcem i „Godzinkami o Najświętszym Sercu Pana Jezusa”, a także pracowaliśmy w grupach, próbując odpowiedzieć na pytania o rolę i posługę zelatora Straży Honorowej NSPJ oraz sposoby apostołowania wśród dzieci i ludzi młodych. W czasie rekolekcji miało też miejsce uroczyste wręczenie dyplomów zelatorom diecezjalnym oraz przyjęcie do naszego Arcybractwa ks. Dariusza Mroczka SCJ z Sosnowca.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za włączenie się w liturgię, zapewnienie oprawy muzycznej oraz wspaniałą, rodzinną i ciepłą atmosferę, którą stworzyliście. Zapraszamy wszystkich zelatorów na kolejne organizowane przez nas rekolekcje.

Galerię zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na naszym Facebooku

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij