PIELGRZYMKA DO ŹRÓDEŁ

Uczestnicy pielgrzymki

W obecnym roku przypada 118. rocznica śmierci siostry Marii od Najświętszego Serca Bernaud, założycielki Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji w dniach 2-3 sierpnia 2021 r. członkowie bractw strażowych z diecezji pelplińskiej zorganizowali pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Krakowa. Wydarzeniu przewodniczyli ks. prob. Tadeusz Knut, Dyrektor Diecezjalny z diecezji pelplińskiej, oraz ks. Karol Myszk.

W pielgrzymce udział wzięli pątnicy z parafii św. Marcina z Tours w Sierakowicach oraz przedstawiciele ośrodków Straży Honorowej z Kiełpina, Zblewa, Lęborka i Człuchowa. Pielgrzymi odwiedzili Jasną Górę oraz kościół św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek w Krakowie – przy którym powstał pierwszy w Polsce ośrodek Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i gdzie obecnie mieści się Dyrekcja Arcybractwa. Wyjazd zaowocował przystąpieniem do Straży Honorowej 22 osób, które w uroczysty sposób zostały przyjęte do wspólnoty podczas Mszy św. w Krakowie.

Liczymy na kolejne owoce, a nowo przyjętym członkom życzymy, by codzienne łączenie się z Boskim Sercem Zbawiciela stawało się dla nich źródłem życia i świętości. Serce Jezusa, Królu i Zjednoczenie serc wszystkich – zmiłuj się nad nami.

Niech żyje Jezus zawsze w sercach naszych!

oprac. ks. Patryk Wysota, Natalia Gorczowska 

tl_files/zdjecia/Diecezja Pelplinska Pielgrzymka/diec-pelp-1.jpg   tl_files/zdjecia/Diecezja Pelplinska Pielgrzymka/diec-pelp-2.jpg

tl_files/zdjecia/Diecezja Pelplinska Pielgrzymka/diec-pelp-3.jpg   tl_files/zdjecia/Diecezja Pelplinska Pielgrzymka/diec-pelp-4.jpg

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij