Odpowiedź na miłość

Dzisiaj wielu ludzi żyje tak, jakby Jezus Chrystus nie istniał, jak gdyby Jego cierpienie i śmierć na krzyżu nie miały już znaczenia… Ty jednak wiesz, że przyjmując to wszystko, zbawił nas!

Możesz Go pocieszać w Jego cierpieniach, okazując Mu więcej miłości poprzez wybór jednej godziny dziennie, zwanej Godziną Obecności albo Godziną Straży.

Podczas godziny, gdziekolwiek będziesz – w skrytości Twego serca ofiarujesz Mu wszystko, co zrobisz, powiesz czy pomyślisz. Bardziej przykładać się będziesz do tego, co wykonasz, będziesz czujny w swoich myślach, aby to, co przyjdzie ci do głowy, było sprawiedliwe i miłosierne. Będziesz uczynny, cierpliwy w przeciwnościach… Będziesz mógł ofiarować również to, co wyda Ci się trudne, uciążliwe, bolesne, a także powierzysz Mu Twoje radości.

Wszystko, co powinieneś zrobić w tej godzinie, to wypełnić swoje serce, a więc i Twoje gesty, myśli, pełnią miłości – by przypodobać się Jezusowi. Te wysiłki mają na celu pocieszanie Jego Serca z powodu braku miłości wielu innych osób, które Go nie kochają, nie znają lub nigdy o Nim nie myślą.

Ta jedna godzina dnia należy się Jezusowi. Nie wymaga On od nas rzeczy nadzwyczajnych. Chce po prostu przebywać w naszym codziennym życiu, a my, zapraszając Go, oddajmy Mu pierwsze miejsce. Jak wielką radość daje świadomość Jego spojrzenia, spoczywającego na nas! Jak to ubogaca nasze życie!

Często zapominamy o tym, że zostaliśmy stworzeni dla Niego, przez Niego i kiedyś będziemy Go oglądali twarzą w twarz. Jakim szczęściem będzie wówczas możliwość zaświadczenia, że przez całe życie nie zapominaliśmy o Nim i jaką nagrodą będzie wreszcie Go ujrzeć! Możesz również i Ty zostać członkiem Straży Honorowej, dołączając do tych, którzy już do niej należą, by pocieszać zranione, umęczone i obolałe Serce Jezusa i wspólnie tworzyć wieniec serc wokół Jego Boskiego Serca!

Nie zawiedź Go, odpowiedz na Jego wołanie!
Dołącz do Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij