NOWENNA DO SERCA JEZUSA VIII

We wspomnienie św. Jana Apostoła 27 grudnia 2023 r. rozpoczął się Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque, który potrwa aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 27 czerwca 2025 r. Jedną z najważniejszych dat podczas tego jubileuszowego okresu będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r., która przypada w pierwszy piątek miesiąca.

Drodzy czciciele Bożego Serca i członkowie naszego Arcybractwa, aby w pełni przygotować się do tego ważnego dnia, proponujemy Wam odprawienie nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Począwszy od września 2023 r., przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków będziemy publikować tekst nowenny na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Gorąco zachęcamy, by włączyć się w tę modlitwę wspólnotowo lub indywidualnie.

 

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Miesiąc ósmy

Serce Jezusa najsłodszym Zbawicielem

Panie Jezu, jak drogo kosztowało Cię moje zbawienie! Musiałeś opuścić niebiańskie rozkosze, aby spocząć w ubogim żłobie… Przyjąłeś ludzkie ciało, skazując je na cierpienia… W okrutnej męce na krzyżu rozciągnąłeś dobroczynne ręce, aby mnie zbawić. Teraz poniżasz się, ukrywając pod nikłą postacią Hostii, i narażasz na tysiące zniewag i świętokradztw, aby mnie umocnić na drodze do nieba, pełnej walk, pokus i niebezpieczeństw. Dzięki Ci, Najsłodszy Zbawicielu, za Twoją nieskończoną miłość! Dzięki Ci za wszystko, co uczyniłeś i wycierpiałeś, wyjednując mi zbawienie. Dopomóż, bym z Twą pomocą z pokorą odpowiedział Bożym zamiarom i stał się godny wiecznej radości w niebie. Racz także udzielić mi łaski, o którą w tej nowennie gorąco Cię proszę. Amen.

W tym miesiącu polecajmy Bożemu Sercu osoby, które walczą z Kościołem i negują istnienie Boga, aby miłosierny Chrystus pokierował ich na drogę prawdy i życia.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij