NOWENNA DO SERCA JEZUSA VII

Nowenna do Serca Jezusa

We wspomnienie św. Jana Apostoła 27 grudnia 2023 r. rozpoczął się Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque, który potrwa aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 27 czerwca 2025 r. Jedną z najważniejszych dat podczas tego jubileuszowego okresu będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r., która przypada w pierwszy piątek miesiąca.

Drodzy czciciele Bożego Serca i członkowie naszego Arcybractwa, aby w pełni przygotować się do tego ważnego dnia, proponujemy Wam odprawienie nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Począwszy od września 2023 r., przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków będziemy publikować tekst nowenny na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Gorąco zachęcamy, by włączyć się w tę modlitwę wspólnotowo lub indywidualnie.

 

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Miesiąc siódmy

Serce Jezusa najpewniejszym Obrońcą

O Jezu, Tobie znane są wszystkie zagrożenia, na jakie narażone jest nasze pokolenie. Bezbożność i niewiara gwałtownie wciskają się w głąb ludzkich dusz. Często Twoi wyznawcy odstępują od Ciebie, stając się wrogami. Mnożą się grzechy i zbrodnie, bezbożni usiłują rozbić chrześcijańską rodzinę, odwieść od Boga młodzież, zapanować nad całym światem. Słudzy szatana z nienawiścią atakują Kościół św., aby go zniszczyć. Ale Ty, o Jezu, który powiedziałeś: „Na tej opoce zbuduję Kościół mój i bramy piekielne go nie przemogą” sprawisz, że z tej walki wyjdzie zwycięsko. Teraz jednak grożą nam zewsząd niebezpieczeństwa, dlatego wyciągam do Ciebie błagalne dłonie i wołam: „Ratuj nas, Panie, bo giniemy!”. Przyjdź z pomocą i wysłuchaj mych próśb, które do Ciebie zanoszę w czasie tej nowenny. Amen.

W tym miesiącu polecajmy Bożemu Sercu prześladowanych chrześcijan, aby odnaleźli w Jezusowym Sercu prawdziwy pokój i wolność.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij