NOWENNA DO SERCA JEZUSA VI

We wspomnienie św. Jana Apostoła 27 grudnia 2023 r. rozpoczął się Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque, który potrwa aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 27 czerwca 2025 r. Jedną z najważniejszych dat podczas tego jubileuszowego okresu będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r., która przypada w pierwszy piątek miesiąca.

Drodzy czciciele Bożego Serca i członkowie naszego Arcybractwa, aby w pełni przygotować się do tego ważnego dnia, proponujemy Wam odprawienie nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Począwszy od września 2023 r., przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków będziemy publikować tekst nowenny na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Gorąco zachęcamy, by włączyć się w tę modlitwę wspólnotowo lub indywidualnie.

 

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Miesiąc szósty

Serce Jezusa najlepszym Lekarzem

Liczne choroby nękają moją duszę, o Najsłodsze Serce Jezusa. Potrzebuję wspomożyciela, który uleczyłby rany zadane jej przez grzech. Obieram Ciebie, o Najsłodsze Serce, za Lekarza, ponieważ żaden ziemski lekarz pomóc mi nie zdoła. Odkrywam Ci wszystkie choroby, a także słabości duszy i ciała oraz błagam z pokorą, racz mnie uzdrowić! Nie odmawiaj mi Boże Wszechmocny. Nie odrzucaj tej prośby, gdyż jesteś pełen miłosierdzia. Błagam, ulituj się nad moją niemocą! Jezu, który przeszedłeś przez świat, dobrze czyniąc, wejrzyj łaskawym okiem i uzdrów mnie grzesznego; ja natomiast za Twą dobroć i zmiłowanie, przez całe życie i wieczność wyśpiewywać będę nieskończone Twe miłosierdzie. Amen.

W tym miesiącu polecajmy Bożemu Sercu wszystkich chorych, aby potrafili łączyć swoje cierpienie ze zbawczą męką Syna Bożego.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij