NOWENNA DO SERCA JEZUSA V

We wspomnienie św. Jana Apostoła 27 grudnia 2023 r. rozpoczął się Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque, który potrwa aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 27 czerwca 2025 r. Jedną z najważniejszych dat podczas tego jubileuszowego okresu będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r., która przypada w pierwszy piątek miesiąca.

Drodzy czciciele Bożego Serca i członkowie naszego Arcybractwa, aby w pełni przygotować się do tego ważnego dnia, proponujemy Wam odprawienie nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Począwszy od września 2023 r., przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków będziemy publikować tekst nowenny na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Gorąco zachęcamy, by włączyć się w tę modlitwę wspólnotowo lub indywidualnie.

 

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Miesiąc piąty

Serce Jezusa najlepszym Powiernikiem

W trudnych chwilach, wątpliwościach pojawiających się nieustannie w życiu, potrzebujemy powiernika. Przed ludźmi nie powinno się odkrywać tajemnic serca, ponieważ poprzez egoizm i szukanie własnego interesu, często zawodzą. Komu więc bezpieczniej jest zwierzyć się w szczerości serca, jeśli nie Tobie, o Najświętsze Serce Jezusa, które nas miłujesz i zawsze pragniesz naszego dobra? Dlatego też do Ciebie zwracam się z wielką ufnością i obieram za jedynego Powiernika. Odtąd tylko Tobie wyjawiać będę bóle, troski i kłopoty, tylko Ciebie prosić o radę, pociechę i pomoc, gdyż wiem, że nigdy się nie zawiodę. Również dzisiaj powierzam Ci, o Serce Boże, moje problemy, licząc na wysłuchanie. Amen.

W tym miesiącu polecajmy Bożemu Sercu wszystkich, którzy kiedykolwiek poczuli się zdradzeni i wykorzystani, aby miłość Chrystusa uzdrowiła ich serca.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij