NOWENNA DO SERCA JEZUSA IV

We wspomnienie św. Jana Apostoła 27 grudnia 2023 r. rozpocznie się Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque, który potrwa aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 27 czerwca 2025 r. Jedną z najważniejszych dat podczas tego jubileuszowego okresu będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r., która przypada w pierwszy piątek miesiąca.

Drodzy czciciele Bożego Serca i członkowie naszego Arcybractwa, aby w pełni przygotować się do tego ważnego dnia, proponujemy Wam odprawienie nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Począwszy od września 2023 r., przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków będziemy publikować tekst nowenny na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Gorąco zachęcamy, by włączyć się w tę modlitwę wspólnotowo lub indywidualnie.

 

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Miesiąc czwarty

Serce Jezusa największym Dobroczyńcą

Nie ma na świecie większego dobroczyńcy, niż Ty, o mój Boże; Tobie bowiem zawdzięczamy dar stworzenia. Przepiękny świat z jego bogactwami, wszystko, co nas otacza, dla nas stworzyłeś. Po popełnieniu grzechu pierworodnego człowieka, wylałeś dla niego swą Najświętszą Krew, aby swą męką i śmiercią odkupić całą ludzkość. Ukryłeś się też pod postacią chleba, by karmić nasze dusze na drodze do wieczności i objawiłeś swe Serce, które tak bardzo nas umiłowało… Kto zdoła opisać, o dobry Jezu, Twe niezliczone dobrodziejstwa i kto potrafi za nie należycie dziękować? Jak umiem, tak chcę Cię zawsze wielbić za wszystko, o Serce Boże.

W tym miesiącu polecajmy Bożemu Sercu misjonarzy, którzy docierają z Dobrą Nowiną w najdalsze zakątki świata, aby Pan Bóg dał im łaski potrzebne w tej trudnej posłudze.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij