NOWENNA DO SERCA JEZUSA III

We wspomnienie św. Jana Apostoła 27 grudnia 2023 r. rozpocznie się Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque, który potrwa aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 27 czerwca 2025 r. Jedną z najważniejszych dat podczas tego jubileuszowego okresu będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r., która przypada w pierwszy piątek miesiąca.

Drodzy czciciele Bożego Serca i członkowie naszego Arcybractwa, aby w pełni przygotować się do tego ważnego dnia, proponujemy Wam odprawienie nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Począwszy od września 2023 r., przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków będziemy publikować tekst nowenny na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Gorąco zachęcamy, by włączyć się w tę modlitwę wspólnotowo lub indywidualnie.

 

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Miesiąc trzeci

Serce Jezusa najlepszym Nauczycielem

Serce Jezusa, Serce najlepszego Nauczyciela i Mistrza! Korzę się przed Tobą i oddaję Ci najgłębszą cześć. Mam świadomość, że grzechami obraziłem i zasmuciłem Twe Boskie Serce. W żalu padam do Twoich stóp i wyznaję moje winy. W szczerości skruszonego i upokorzonego serca błagam o przebaczenie i litość nad marnotrawnym synem. Mam nadzieję, że jeśli mnie cierpliwie znosiłeś, gdy grzeszyłem, miłosiernie oczekując na moje nawrócenie, to i teraz, gdy szczerze żałuję, nie odrzucisz mnie. Obiecuję starać się, aby nigdy więcej nie powtórzyły się moje grzechy i błagam o siłę do wytrwania w dobrym. Racz także wysłuchać gorącej modlitwy o łaskę, o którą Cię w tej nowennie pokornie proszę. Amen.

W tym miesiącu polecajmy Bożemu Sercu naszych nauczycieli wiary: kapłanów, a szczególnie spowiedników i kierowników duchowych, aby Chrystus obdarzył ich łaską docierania do ludzkich serc.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij