NOWENNA DO SERCA JEZUSA II

We wspomnienie św. Jana Apostoła 27 grudnia 2023 r. rozpocznie się Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque, który potrwa aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 27 czerwca 2025 r. Jedną z najważniejszych dat podczas tego jubileuszowego okresu będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r., która przypada w pierwszy piątek miesiąca.

Drodzy czciciele Bożego Serca i członkowie naszego Arcybractwa, aby w pełni przygotować się do tego ważnego dnia, proponujemy Wam odprawienie nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Począwszy od września 2023 r., przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków będziemy publikować tekst nowenny na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Gorąco zachęcamy, by włączyć się w tę modlitwę wspólnotowo lub indywidualnie.

 

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Miesiąc drugi

Serce Jezusa najlepszym Bratem

O Jezu! Przyjmując ludzką naturę stałeś się naszym Bratem, pełnym miłości i dobroci. Twoje braterskie Serce podniosło nas do godności dzieci Bożych i dało obietnicę dziedzictwa Królestwa niebieskiego. Obsypałeś nas ponadto niezliczonymi darami i łaskami, a my o tych dobrodziejstwach tak często zapominamy!... Przebacz, o Jezu, wielką niewdzięczność, za którą najczulej przepraszam Twe Najświętsze Serce; nie odtrącaj mnie, bądź mi Bratem w każdej chwili życia, a zwłaszcza teraz, gdy tak bardzo potrzebuję Twojej rady, pociechy i wsparcia. Z największą ufnością i pokorą zbliżam się do Twego Najświętszego Serca, mając nadzieję, że Ono jedno mnie zrozumie, oświeci i użyczy skutecznej pomocy, której tak bardzo oczekuję. Amen.

W tym miesiącu polecajmy Bożemu Sercu nasze rodzeństwo i innych członków rodziny, abyśmy uczyli się wzajemnego zrozumienia i zawsze dążyli do wybaczenia oraz zgody.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij