NOWENNA DO SERCA JEZUSA I

NOWENNA DO SERCA JEZUSA I

We wspomnienie św. Jana Apostoła 27 grudnia 2023 r. rozpocznie się Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque, który potrwa aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 27 czerwca 2025 r. Jedną z najważniejszych dat podczas tego jubileuszowego okresu będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r., która przypada w pierwszy piątek miesiąca.

Drodzy czciciele Bożego Serca i członkowie naszego Arcybractwa, aby w pełni przygotować się do tego ważnego dnia, proponujemy Wam odprawienie nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Począwszy od września 2023 r., przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków będziemy publikować tekst nowenny na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Gorąco zachęcamy, by włączyć się w tę modlitwę wspólnotowo lub indywidualnie.

 

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Miesiąc pierwszy

Serce Jezusa najlepszym Przyjacielem

Najświętsze Serce Jezusa, Serce najlepszego Przyjaciela! Komu chętniej i z większą ufnością mogę powierzyć moje troski, cierpienia i potrzeby, jeśli nie Tobie, skoro obdarzasz mnie w życiu tyloma dowodami nieskończonej miłości? Panie, Ty sam przecież powiedziałeś: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Często błądziłem, pokładając nadzieję w ludzkiej przyjaźni, a przekonując się wielokrotnie, jak jest nietrwała, doznawałem przykrego rozczarowania. Przebacz mi niewierności, którymi tak Cię obrażałem! Odtąd jedynie Tobie będę ufać, do Ciebie się uciekać w każdej potrzebie, Tobie mówić o wszystkich troskach i bólach, jedynie Ciebie prosić o wsparcie, pomoc i opiekę. Ty sam, o Jezu, będziesz najdroższym moim Przyjacielem. Do Ciebie zatem z ufnością zwracam się dziś w potrzebie, błagając o pomoc i ratunek. Amen.

W tym miesiącu polecajmy Bożemu Sercu naszych przyjaciół i nieprzyjaciół, aby przyjaźń z Chrystusem była dla nas wzorem i umocnieniem w budowaniu relacji z innymi ludźmi.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij