NALEŻEĆ DO SERCA JEZUSA

W niedzielę 28 listopada 2021 r. w parafii św. Marcina w Sierakowicach o godz. 1500 została odprawiona Msza św. z okazji spotkania ośrodków Straży Honorowej NSPJ pod przewodnictwem ks. Wojciecha Sengera z Lini oraz księży koncelebrujących: ks. Michała Kempy, ks. Mateusza Szulca oraz ks. proboszcza Tadeusza Knuta, dyrektora Straży Honorowej NSPJ diecezji pelplińskiej.

We Mszy św. uczestniczyły wspólnoty Straży Honorowej NSPJ ze: Zblewa, Człuchowa, Dobieszewa, Kartuz (par. św. Wojciecha), Kiełpina, Lęborka (par. Najświętszego Serca Pana Jezusa) i z naszej parafii. Kazanie wygłosił Dyrektor Krajowy Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin. Kaznodzieja podkreślił, że „należeć będziemy w sposób szczególny do Serca Jezusowego. Ono zaś będzie dla każdego z nas troskliwym Pasterzem, karmiącym obficie swoją łaską i prawdą. Strzegło nas będzie jako najdroższy ojciec, a kochało jak serdeczna matka. Przekonani, że jesteśmy przez Nie miłowani, z nową mocą zapragniemy w całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe wprowadzać ład oparty na przykazaniu miłości”. Po homilii ksiądz Krzysztof przyjął 23 parafian z Lini wraz z ks. proboszczem do Straży Honorowej NSPJ. W ten sposób powstał 10 ośrodek w naszej diecezji.

Po Mszy świętej ks. Tadeusz zaprosił członków wspólnot na agapę do kawiarenki parafialnej, gdzie uczestnicy spotkania podzielili się doświadczeniem trwania przy Sercu Pana Jezusa w Godzinie Obecności.

Spotkanie członków Straży Honorowej wpisało się w parafialne rekolekcje adwentowe wygłoszone przez ks. Krzysztofa Zimończyka. Czas skupienia zakończył się uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny, podczas której wspólnota parafii św. Marcina w Sierakowicach dziękowała Panu Bogu za drugą rocznicę poświęcenia świątyni. Na zakończenie wspólnej modlitwy ks. proboszcz oddał parafię Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Niech żyje Jezus zawsze w sercach naszych!

ks. Mikołaj Jędrzejewski  

Więcej zdjęć ze spotkania można obejrzeć na Facebooku Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ: https://www.facebook.com/StrazHonorowaPL

tl_files/zdjecia/Pelplinska-listopad-21/spotk-pelpl-4.jpg

tl_files/zdjecia/Pelplinska-listopad-21/spotk-pelpl-1.jpg

tl_files/zdjecia/Pelplinska-listopad-21/spotk-pelpl-2.jpg

tl_files/zdjecia/Pelplinska-listopad-21/spotk-pelpl-3.jpg

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij