MODLITWA ODDECHEM DUSZY

W dniach od 27 lutego do 1 marca br. w krakowskim kościele pw. św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek odbyły się rekolekcje wielkopostne dla członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nauki rekolekcyjne głosił ks. prof. Adam Bandura CM, a w oprawę liturgiczną i prowadzenie nabożeństw włączyli się członkowie i zelatorzy wspólnot strażowych z Krakowa.

Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczął się odśpiewaniem Koronki do Najświętszych Ran Pana Jezusa. Oprawę muzyczną zapewnił Michał Niemiec, krakowski organista i kompozytor, autor melodii do koronki, która znalazła się na jego najnowszej płycie Vere Passum, czyli… do końca nas umiłował. Drugiego dnia przed Mszą św. odmówiliśmy część bolesną Różańca św. z rozważaniami inspirowanymi myślami św. Jana Pawła II o Bożym Sercu, natomiast ostatni dzień rekolekcji rozpoczęliśmy Drogą krzyżową, którą napisała i odczytała zel. Maria Sobota.

W homiliach rekolekcyjnych ks. Adam skupił się przede wszystkim na przypomnieniu nam, jak ważne są nasze relacje z drugim człowiekiem oraz z Bogiem. Do podtrzymania tych ostatnich służy głównie modlitwa, a jej najdoskonalszym nauczycielem był Jezus. „Modlić się to zanurzyć swoją duszę w nieskończonej Otchłani, jaką jest Pan Bóg. Modlitwa to […] oddech duszy. Aby wszystkie nasze organy mogły funkcjonować, musimy oddychać, inaczej byśmy pomarli. Dla naszej duszy takim oddechem jest modlitwa. Dzięki niej nasza dusza może spokojnie pełnić swoje zadania, bo […] jest właściwie natleniona, odżywiona, umocniona” – mówił rekolekcjonista.  

Dziękujemy serdecznie zarówno księdzu Adamowi za wygłoszone dla nas rekolekcje, jak i wszystkim tym, którzy tak licznie w nich uczestniczyli, a szczególnie osobom, które włączyły się w oprawę liturgiczną i przygotowanie nabożeństw.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na naszym Facebooku.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij