MALI RYCERZE NA ŚWIECIE

Przyjęcie członków do Straży Honorowej w Polsce

Nasze szeregi wciąż zasilają młodzi rycerze Jezusowego Serca. Oto kilka przykładów.

Szkoła św. Dominika

9 marca 2015 r. podczas uroczystości zorganizowanej przez siostrę Marię Saint Etienne, dyrektorkę szkoły św. Dominika w La Baffe we Francji, odbyło się przyjęcie do Straży Honorowej 17 dzieci i 5 matek. Nowi członkowie dołączyli do dwudziestu kolegów i koleżanek, którzy złożyli swoje przyrzeczenia strażowe w zeszłym roku.

W ten sposób dzieci udowadniają, że do Straży Honorowej można wstępować w każdym wieku. Dojrzała wiara nie jest bezwzględnym warunkiem, jaki trzeba spełnić. Pan Jezus akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy; z naszymi słabościami, niedoskonałościami, upadkami. Liczy się chęć jak najlepszej odpowiedzi na miłość Jego Najświętszego Serca. Dzieci dobrze to zrozumiały; po prostu chcą sprawić przyjemność Panu Jezusowi.

Rekolekcje w Nantes

W Nantes we Francji siostry wizytki regularnie organizują rekolekcje dla członków Straży Honorowej NSPJ. Ostatnie spotkanie, które miało miejsce w kwietniu br. prowadził ks. Marot, odnosząc się do słów Pana Jezusa: „Mam ogromne pragnienie być czczony i kochany przez ludzi w Najświętszym Sakramencie”. Konferencje skierowane były zarówno do rodziców, jak i do młodych, którym zaproponowano zajęcia rekreacyjne. W trakcie Mszy św. niektórzy z nich wstąpili do Straży Honorowej NSPJ.

Młodzi w Kolumbii

W Kolumbii istnieje 250 ośrodków Straży Honorowej NSPJ, z czego 187 – w archidiecezji Medellin. Wobec tak dużej liczby członków, arcybiskup Medellin – Jego Ekscelencja Ricardo Tobon Restrepo wydelegował jednego z biskupów pomocniczych, by nadzorował szerzenie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Fenomenem ośrodków w diecezji jest duża ilość młodych wiekiem członków Straży Honorowej. Dzieci przystępują do Arcybractwa spontanicznie, a ich przykład w obliczu naszego niezdecydownia jest budujący.

La Baffe we Francji

Medellin w Kolumbii

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij