LISTY PRZYJAŹNI DUCHOWEJ

Listy przyjaźni duchowej

Z radością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa ukazała się książka Listy przyjaźni duchowej św. Franciszka Salezego, wydana z okazji przypadającej w tym roku 400. rocznicy śmierci doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Listy przyjaźni duchowej to pierwszy w Polsce wybór korespondencji między św. Franciszkiem Salezym a św. Joanną Franciszką de Chantal, która wraz z nim założyła Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Listy stanowią zapis przepięknej przyjaźni duchowej, jaka pomiędzy nimi rozkwitła, prowadząc oboje na drogę świętości. Zawarte w korespondencji rady dotyczące życia duchowego, pełne ciepła, subtelnego humoru, ojcowskiej czułości oraz łagodnej, lecz bezkompromisowej stanowczości, zachwycą każdego, kto pragnie się umocnić w wierze i pogłębić swoją przyjaźń z Bogiem i drugim człowiekiem.

Listy przyjaźni duchowej są dostępne w sklepie naszego Wydawnictwa:

https://www.strazjezusa.pl/ksiazki/listy-przyjazni-duchowej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na naszym Facebooku, w którym można wygrać egzemplarz tej wspaniałej książki. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu do pobrania.

 

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij