JUŻ 60. NUMER „WIADOMOŚCI”!

Już 60. numer „Wiadomości”!

„Nie możemy pozostawać zamknięci w parafii, w naszych wspólnotach… kiedy tak wiele osób czeka na Ewangelię – wołał papież Franciszek podczas homilii w Rio de Janeiro – Wyjść z posłaniem. Nie wystarczy po prostu otwarcie drzwi, aby przyjąć, ale trzeba wyjść przez te drzwi, aby szukać i spotykać”. Trzeba „krzewić kulturę spotkania” jako lekarstwo na „kulturę odrzucenia”.

Spotkanie ze słowem pisanym, które dociera do najskrytszych zakamarków duszy, rozpoczynamy zaproszeniem do sięgnięcia po artykuł Elżbiety Jodzińskiej „Pośród narodów głoście Jego dzieła”. Jest on skróconą relacją z kilkudniowego świętowania jubileuszu 150-lecia istnienia Straży Honorowej NSPJ w Paray-le-Monial we Francji. Do dawania czytelnego świadectwa i dzielenia się radością trwania przy Jezusowym Sercu zachęca ks. dyr. Walerian Swoboda w refleksji „Moje codzienne kontakty z bliźnimi”. Zaznacza, iż pierwszym miejscem ewangelizacji „jest własny dom, środowisko nauki i pracy, rodzina, przyjaciele”. Przybiera to również konkretny wyraz „W naszym życiu strażowym” i sprawozdaniach z działalności poszczególnych wspólnot.

W oczekiwaniu na dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II, który mówił, że „Serce Boga-Człowieka opromienia całe życie Kościoła”, proponujemy powrót do nauczania Ojca Świętego poprzez artykuł Danuty Rymutowej „Papież miłosiernego Serca Jezusa”.

Rozpoczynając nowy cykl „Wielka nieznajoma” pragniemy przybliżyć duchową drogę Założycielki Straży Honorowej NSPJ – s. Marii od Najświętszego Serca Bernaud oraz historię narodzin idei „Godziny obecności przy Jezusowym Sercu”. Najnowsza publikacja jej autorstwa „Na straży Twego Serca” z pewnością uzupełni ten duchowy rys.

Oddziaływanie złej prasy i książki na moralność człowieka dostrzegano już od dawna. Odczytując artykuł „Straż Honorowa, a prasa katolicka” z 1933 r. starajmy się uzmysłowić sobie wciąż istniejące zagrożenia i szukajmy rozwiązań wykorzystując dobre rady poprzednich pokoleń. Na zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego życzymy, aby Chrystus – „Światłość świata” – rozproszył mroki naszej niewiedzy i obdarzył wewnętrzną radością w poznawaniu i życiu Bożą prawdą. Redakcja

Zobacz: „Wiadomości

 

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij