INFORMACJE O PIELGRZYMCE NA JASNĄ GÓRĘ

Niech żyje Jezus!

Drogie Siostry i Drodzy Bracia!

Kierujemy do Was słowo wyjaśnienia w sprawie zbliżającej się XXXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jasną Górę (20 czerwca 2020 r.). Zwlekaliśmy z tą decyzją jak najdłużej, jednak dziś ze smutkiem musimy poinformować, iż w tym roku nasze kilkutysięczne spotkanie nie odbędzie się ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Proponujemy Wam jednak w zamian Mszę św. pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego z odmówieniem aktu poświęcenia Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, która odbędzie się 20 czerwca 2020 r. o godz. 1330 na Jasnej Górze. Zachęcamy Was do włączenia się w ten akt i uczestnictwa duchowego w Mszy św. Będzie ona transmitowana przez TV Trwam (również na stronie internetowej telewizji: https://tv-trwam.pl/na-zywo) oraz stronę internetową Jasnej Góry: https://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/kaplica-matki-bozej/.

Tekst aktu jest dostępny na stronie arcybrackiej: https://www.strazhonorowa.pl/aktualnosc/akt-poswiecenia-strazy-honorowej.

Tak jak pisaliśmy w liście wielkanocnym, „pomocą w głębszym przeżyciu aktu poświęcenia Arcybractwa na Jasnej Górze będzie nowenna Wszystko dla Ciebie, Najsłodsze Serce Jezusa, którą zamieściliśmy we wkładce do Wiadomości nr 79. Należałoby ją rozpocząć – indywidualnie lub zbiorowo – 11 czerwca 2020 r. (w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej), a zakończyć 19 czerwca 2020 r. (w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa)”.

Również 20 czerwca 2020 r. o godz. 1600 dzięki platformie TVP VOD (https://vod.tvp.pl/) i stronie internetowej Jasnej Góry (https://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/kaplica-matki-bozej/) będzie można włączyć się w modlitwę różańcową, którą poprowadzi delegacja naszego Arcybractwa.

Gorąco zachęcamy do wspólnego przeżycia tego ważnego dla nas aktu w sposób, jaki w obecnej sytuacji jest możliwy.

Z serdeczną modlitwą – Dyrekcja Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij