II OGÓLNOPOLSKIE FORUM BRACTW

II Ogólnopolskie Forum Bractw i Fraterni

W dniach 27-28 kwietnia 2024 r. w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie odbyło się V Ogólnoeuropejskie, a zarazem II Ogólnopolskie Forum Bractw i Fraterni.

Na wstępie ks. dr Mariusz Marszałek powitał i przedstawił wszystkich uczestników. Następnie dr hab. Marcin Jewdokimow opowiedział o projekcie forum i badaniach przeprowadzonych na temat bractw oraz przedstawił publikację Bractwa religijne – tradycja, tożsamość, wiara. W forum brały udział delegacje z siedmiu państw europejskich, które przedstawiały swoje bractwa w przeszłości i teraźniejszości oraz kreśliły plany na przyszłość, związane między innymi z Światowym Dniem Różańca (World Rosary Day) 7 października 2024 r.

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele kilku bractw z Polski, a mianowicie: Bractwo św. Józefa, Bractwo Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej, Bractwo Szkaplerza Najświętszej Marii Panny, Konfraternia św. Jakuba oraz Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – delegacja z diecezji pelplińskiej z dyrektorem diecezjalnym ks. Tadeuszem Knutem na czele.

O godzinie 1500 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o 1530 wzięliśmy udział we Mszy Świętej koncelebrowanej, której przewodniczył ks. Mariusz Marszałek, a homilię wygłosił ks. Tomasz Wojtal. Po południu o 1630 odbyły się warsztaty prowadzone przez Mikołaja Foksa zatytułowane Co dalej…?. Po krótkiej prezentacji zebranych bractw wspólnie zastanawialiśmy się nad przyszłym funkcjonowaniem, aby bractwa dalej mogły się rozwijać, a tym samym wpisać się w wielkie zadanie głoszenia Ewangelii.

Po warsztatach nasza delegacja Straży Honorowej udała się na Jasną Górę, aby podziękować Bogu i prosić Matkę Bożą Częstochowską o wszelkie potrzebne łaski.

zel. diec. Henryk Funk

 

tl_files/zdjecia/II Forum 2024/forum-2024-01.jpg tl_files/zdjecia/II Forum 2024/forum-2024-02.jpg

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij