150 LAT PRZY SERCU JEZUSA

tego wydarzenia zostały przełożone na 15 czerwca, by u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej, Królowej Polski, wyrazić naszą wdzięczność za tyle lat wiernego trwania już kilku pokoleń przy Sercu Jej Syna.

Centralnym punktem spotkania była Msza św. sprawowana na szczycie jasnogórskim pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego, delegata KEP do spraw naszego Arcybractwa. W homilii przypomniał kilka faktów z historii organizacji, mówił również o potrzebie wynagradzania Sercu Bożemu i o związanych z tym praktykach strażowych: „Wspólna, nieprzerwana modlitwa jednoczy i – ufamy – nadal będzie jednoczyć tych, którzy doświadczając bezmiaru Bożej miłości, chcą ofiarować Jezusowi swoją miłość wyrażoną najpiękniej, jak potrafią, poprzez składaną cześć i wynagrodzenie. Osoby te, prześcigając się wręcz w gorliwości uczynienia jak najwięcej dla Bożej sprawy, podejmują nie tylko Godzinę Obecności przy Sercu Jezusa, ale też Godzinę Miłosierdzia, aby wypraszać innym łaskę nawrócenia. Wiele z nich staje się duszami ofiarnymi, oddającymi całe życie dla szerzenia kultu Serca Bożego na polskiej ziemi i na całym świecie”. Na koniec homilii ks. Biskup w imieniu własnym i nas wszystkich podziękował Maryi, która tego dnia zgromadziła nas wokół siebie: „Matce Bożej Jasnogórskiej, Tej, która trwała przy Sercu Jezusa, składamy nasze dziękczynienie za znane i nieznane dobro wypełniające 150 lat istnienia Straży Honorowej na polskiej ziemi. Matce Najświętszej zawierzamy też nasze pragnienia i ufność, że z Jej pomocą, niezależnie od tego, co jeszcze uczynią ludzie ślepi i głusi na miłość Bożą, na polskiej ziemi zawsze będzie rozlegać się pozdrowienie Straży Honorowej: «Niech żyje Jezus!»”.

Spotkanie u Matki Bożej zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu w Cudownej Kaplicy i Mszą św. z dziękczynnym Te Deum laudamus. Owoce tego jubileuszu były widoczne już na Jasnej Górze podczas przyjęcia licznych członków do Arcybractwa. Miejmy nadzieję, że to jeszcze nie wszystko i że łaska jubileuszu zaskoczy nas wszystkich swoją obfitością.

Zajrzyj do galerii zdjęć

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij