100. ROCZNICA OBJAWIEŃ FATIMSKICH

Sanktuarium w Fatimie

W 2017 roku obchodzimy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Najważniejszym wydarzeniem jubileuszowych obchodów będzie wizyta papieża Franciszka w portugalskim sanktuarium. Podczas Mszy św. 13 maja w poczet świętych Kościoła katolickiego włączeni zostaną błogosławieni Franciszek i Hiacynta Marto. Kanonizacja dwojga pastuszków, których Maryja poprosiła o różańcową modlitwę za świat, odbędzie się dokładnie sto lat od pierwszego ukazania się Matki Bożej w Fatimie.

W Polsce 100. rocznica objawień fatimskich upamiętniona zostanie 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. W trakcie uroczystości Episkopat odnowi akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, który pierwszy raz odmówiono w 1946 roku. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył będziearcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Metropolita Poznański.

Aby w pełni przygotować się do rocznicy objawień, niezwykle ważnej dla Kościoła w Polsce i na świecie, w dniach od 4 do 12 maja można odprawiać następującą nowennę do Matki Boskiej Fatimskiej:

„O Maryjo, Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego, Twemu Niepokalanemu Sercu powierzamy całą ludzkość. Wskaż jej drogę do poznania jedynego i prawdziwego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa! Uchroń ją od wszelkiego nieszczęścia, od wszelkiego grzechu i jego następstw. Użycz całemu światu pokoju w prawdzie, sprawiedliwości i miłości. O Ty, Niepokalanie Poczęte Serce, ofiaruj nieustannie w Trójcy Jedynemu Bogu drogocenną Krew Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, którą wylał na drzewie Krzyża ze swego Najświętszego Serca dla ratowania świata, aby On był jeszcze raz łaskawy i miłosierny i zechciał ludzkość zachować od zagłady i zniszczenia. Amen”.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij