I DZIEŃ SKUPIENIA DIECEZJI KIELECKIEJ

I DZIEŃ SKUPIENIA DIECEZJI KIELECKIEJ

W sobotę 25 listopada 2023 r. w parafii pw. św. Mikołaja w Solcu-Zdroju odbył się I Dzień Skupienia Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z Diecezji Kieleckiej. Wydarzeniu przewodniczył ks. Tomasz Moskal, Dyrektor Diecezjalny.

W tym uroczystym dniu do Solca-Zdroju przybyli członkowie Straży Honorowej i czciciele Bożego Serca z 4 parafii naszej diecezji wraz z księżmi opiekunami i pocztami sztandarowymi. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele parafii: Grobu Bożego w Miechowie, św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie, Miłosierdzia Bożego w Pińczowie oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Proszowicach.

Plan dnia skupienia prezentował się następująco:

1000 – Powitanie czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

1015 – Konferencja Kościół w Solcu-Zdroju na przestrzeni wieków

1045 – Zwiedzanie Galerii „Stary Kufer”

1115 – Konferencja Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque

1200 – Uroczysta Msza Święta

1300 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa

1330 – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

1500 – Godzina Miłosierdzia zakończona błogosławieństwem lourdzkim.

O godzinie 1200 została odprawiona Msza Święta koncelebrowana przez księży: Dyrektora Tomasza Moskala, Artura Zakrzewskiego i Wiesława Duracza. Ksiądz Tomasz wygłosił piękną homilię, porównując rodzinę Ulmów z Markowej do Serca Pana Jezusa. Błogosławieni byli po ludzku przegrani, a ich śmierć – bezsensowna, bo przecież mogli jej uniknąć, bo przecież nie uratowali ukrywanych Żydów ani siebie. A jednak tę zniszczoną ziemię ich życia pieczętuje zwycięski krzyż. Ich śmierć nie była bezsensowna, bo stanowiła świadectwo konsekwentnej wiary i miłości do Chrystusa. Ich śmierć, zjednoczona z Jego śmiercią, stała się dla innych znakiem. Teraz oni świadczą o Zbawicielu i pociągają ku Niemu wiernych. Stają się znakiem sprzeciwu wobec głosów uderzających w rodzinę i świętość życia. Są pięknym przykładem miłości, która usuwa lęk.

W kazaniu ks. dyr. Tomasz przypomniał również, że we wspomnienie św. Jana Apostoła 27 grudnia 2023 r. rozpocznie się Wielki Jubileusz 350. rocznicy objawień Jezusowego Serca św. Małgorzacie Marii Alacoque, który potrwa aż do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 27 czerwca 2025 r. Jedną z najważniejszych dat podczas tego jubileuszowego okresu będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r., która przypada w pierwszy piątek miesiąca.

W sobotę 25 listopada odbyło się także inne wielkie wydarzenie: parafia pw. św. Mikołaja w Solcu-Zdroju przeżywała peregrynację relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów, do której przygotowywała się od dłuższego czasu. Z tej okazji o godz. 1700 została odprawiona uroczysta Msza Święta.

Na zakończenie dnia skupienia czciciele Bożego Serca podziękowali ks. dyr. Tomaszowi Moskalowi i na jego ręce złożyli podziękowania dla ks. prob. Mirosława Tomasika za zorganizowanie tego duchowego wydarzenia, tak bardzo wyczekiwanego przez pielgrzymów. Z kolei ks. Tomasz podał datę rekolekcji dla członków i czcicieli Serca Jezusowego diecezji kieleckiej, które odbędą się w dniach 27-30 czerwca 2024 r. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

zel. diec. Grzegorz Sęk  

 

tl_files/zdjecia/Kielecka-I-Dzien-Skupienia/2023-kielecka-01.jpg tl_files/zdjecia/Kielecka-I-Dzien-Skupienia/2023-kielecka-02.jpg tl_files/zdjecia/Kielecka-I-Dzien-Skupienia/2023-kielecka-03.jpg tl_files/zdjecia/Kielecka-I-Dzien-Skupienia/2023-kielecka-04.jpg

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij