I DZIEŃ SKUPIENIA ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

I dzień skupienia dla członków Straży Honorowej NSPJ z archidiecezji krakowskiej

W sobotę 9 września 2023 r. w kościele pw. św. Brata Alberta w Krakowie odbył się I dzień skupienia dla członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa z archidiecezji krakowskiej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele większości wspólnot strażowych z naszej archidiecezji. Obierając za przewodnika św. Brata Alberta – naszego poprzednika w Straży Honorowej NSPJ – członkowie wzięli udział we Mszy św., odprawili adorację Najświętszego Sakramentu, modlili się i pogłębiali swoją formację duchową. Spotkaliśmy się również na wspólnej agapie. Homilię i konferencję o przeżywaniu Mszy św. w duchu wynagrodzenia wygłosił ks. dyr. Krzysztof Zimończyk SCJ, natomiast br. Jan Januś Alb. opowiedział o św. Bracie Albercie jako czcicielu Bożego Serca.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom – a szczególnie księdzu proboszczowi Pawłowi Kubaniemu, zelatorce Halinie Litewce i członkom wspólnoty przy parafii pw. św. Brata Alberta. Dziękujemy również księżom opiekunom ośrodków i wszystkim uczestnikom, którzy licznie przybyli na to spotkanie.

Szczegółową relację ze spotkania będzie można przeczytać w następnym numerze „Wiadomości”, a na naszym Facebooku można obejrzeć galerię zdjęć z wydarzenia.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij