DZIEŃ NARODZIN ŻYCIA

Niech żyje Jezus!

Ukochani w Bożym Sercu Siostry i Bracia!

Wkrótce przeżyjemy kolejne Boże Narodzenie – święto radości z wielkiego daru danego ludzkości przez Boga. „Nie ma miejsca na smutek” – pisał św. Leon Wielki – „w dzień narodzin Życia, Życia, które niweczy lęk przed śmiercią i niesie radość wiecznych obietnic. Nikt nie jest wyłączony z tej szczęśliwości, albowiem przyczyna radości jest wspólna dla wszystkich. Weseli się święty, ponieważ zbliża się nagroda, raduje się grzesznik, gdyż czeka go przebaczenie; nabiera odwagi poganin, bowiem został wezwany do życia”.

Radość świętowania Bożego Narodzenia będzie znacznie większa, gdy podzielimy się nią z innymi. Czy możemy milczeć, doznając w tak wspaniały sposób potwierdzenia naszej ludzkiej godności? Stąd święta Bożego Narodzenia wiążą się bardziej niż inne z przekazywaniem sobie wyrazów pamięci, składaniem życzeń, z podarunkami. Pomyślmy zatem o tych, którzy czekają na nasz uśmiech, dobre słowo, odwiedziny, a zwłaszcza o najbardziej doświadczonych przez los, którym trudno jest uwierzyć we własną godność i Bożą o nich pamięć. Miłosierny Bóg potrzebuje „aniołów” do zwiastowania Jego miłości i miłosierdzia wobec różnego rodzaju „ubogich” naszych czasów.

Niech każdy dzień nowego roku stanie się jednym, nieprzerwanym hymnem uwielbienia Boga w Trójcy jedynego za wcielenie Syna Bożego, abyśmy składając codzienne dary – Godziny Obecności przy Sercu Jezusa, dobre uczynki, modlitwy i adoracje – wzmocnili i oczyścili nasze pragnienie życzliwości i miłości wobec każdego człowieka.

Dyrekcja Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ  

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij