DZIĘKUJĄC BOGU I LUDZIOM

Jubileusz 25-lecia Wydawnictwa

W sobotę 22 lipca br. o godz. 1500 w kościele pw. św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek w Krakowie miała miejsce uroczysta Msza św. dziękczynna z okazji 25-lecia powstania Wydawnictwa Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. W wydarzeniu wzięli udział zelatorzy i członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, pielgrzymi ze wspólnoty strażowej z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach, byli i obecni pracownicy i współpracownicy wydawnictwa oraz zaproszeni goście.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. dyr. Krzysztof Zimończyk SCJ, który w homilii przywołał historię krakowskiego klasztoru sióstr wizytek i ich działalności wydawniczej. Powiedział m.in.: „Dzisiaj śpiewamy Te Deum z wdzięczności za te 25 lat, wyrażając wdzięczność Bożemu Sercu za działalność Wydawnictwa Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. […] Składamy życzenia na kolejne lata apostolskiej działalności. Niech Duch Święty prowadzi, otwiera na nowe wyzwania, a Serce Jezusowe – jak nas zapewniało – umacnia swoim strumieniem światła i miłości, aby ten apostolat, podjęty dla Jego chwały, dla Jego miłości, dla wynagrodzenia, przynosił owoce w życiu Kościoła w Polsce i w życiu wszystkich członków Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Święta Maria Magdalena, patronka dzisiejszego dnia, która jako pierwsza ujrzała zmartwychwstałego Pana i zaraz opowiedziała o tym apostołom, nazywana przez to „apostołką apostołów”, niech inspiruje do dalszej ewangelizacji zapoczątkowanej tutaj 25 lat temu w dniu jej święta”.

Na koniec Mszy św. głos w imieniu krakowskich zelatorów zabrała zelatorka diecezjalna z archidiecezji krakowskiej Maria Sobota, przekazując siostrom wizytkom i pracownikom wydawnictwa dyplom uznania i wdzięczności za 25 lat pracy wydawniczej. Życzenia złożyli także zelatorka diecezjalna z diecezji bielsko-żywieckiej Agnieszka Bieniek oraz zelator z Marcinkowic Andrzej Piszczek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym gościom za miłe słowa, ofiarowane dary i wspólną modlitwę.

Galerię zdjęć z wydarzenia można zobaczyć na naszym Facebooku. 

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij