BYĆ PROROKIEM BOŻEJ MIŁOŚCI

Ks. dr Damian Płatek, rekolekcje wielkopostne 2024 r.

W dniach 19-21 lutego 2024 r. w kościele pw. św. Franciszka Salezego przy klasztorze sióstr wizytek w Krakowie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. dr Damian Płatek SCJ, a w oprawę liturgiczną i prowadzenie nabożeństw włączyli się członkowie i zelatorzy wspólnot strażowych z Krakowa. Podczas wszystkich trzech dni rekolekcji towarzyszył nam pięknym śpiewem i grą na organach Michał Niemiec, krakowski organista i kompozytor.

Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczął się nabożeństwem do Krwi i Ran Chrystusa, podczas którego odmówiliśmy m.in. Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa i odśpiewaliśmy Koronkę do Najświętszych Ran Pana Jezusa. Drugiego dnia Mszę św. poprzedziła część bolesna Różańca św. z rozważaniami nawiązującymi do fragmentów Pamiętnika duchowego św. Małgorzaty Marii Alacoque. Podczas nabożeństwa ostatniego dnia modliliśmy się przy relikwiarzu tej świętej wizytki z Paray-le-Monial, zanosząc za jej wstawiennictwem nasze prośby do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie rekolekcji ks. Damian udzielił nam błogosławieństwa relikwiami św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Homilie rekolekcyjne można odsłuchać tutaj:

Dzień pierwszy

 

Dzień drugi

 

Dzień trzeci

 

Dziękujemy serdecznie księdzu Damianowi za wygłoszone dla nas nauki i posługę w konfesjonale oraz wszystkim tym, którzy tak licznie uczestniczyli w rekolekcjach, a szczególnie osobom, które włączyły się w oprawę liturgiczną i przygotowanie nabożeństw.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na naszym Facebooku.

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij