BEATYFIKACJA KS. JANA MACHY

Baner na katedrze w Katowicach
Źródło: Archidiecezja Katowicka

Zbliża się dzień beatyfikacji ks. Jana Machy (1914-1942), śląskiego księdza, członka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i działacza ruchu oporu, skazanego w 1942 roku przez okupanta na śmierć za organizowanie pomocy dla rodzin prześladowanych przez hitlerowców. Więcej o jego życiu, działalności i ideale kapłaństwa pisaliśmy w 81 numerze „Wiadomości”.

Beatyfikacja ks. Jana Machy odbędzie się 20 listopada o godz. 10 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Eucharystii przewodniczył będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Organizatorzy pragną, by wydarzenie było dostępne dla ogółu wiernych – o ile umożliwi to aktualna sytuacja epidemiologiczna. W związku z tym nie zostaną wprowadzone specjalne wymogi czy wejściówki, obowiązywać będą natomiast: dystans, maseczki i dezynfekcja.

Aby przyjąć jak najwięcej osób przy zachowaniu wymogów sanitarnych, uczestnikom wydarzenia udostępniona zostanie katedra i krypta. Przed świątynią będą również rozstawione telebimy. Uroczystość będzie transmitowana na antenie Telewizji Polskiej w programie pierwszym, na antenie TVP3 Katowice, w lokalnych stacjach radiowych oraz w Internecie.

Gorąco zachęcamy wszystkich członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwłaszcza z archidiecezji katowickiej i okolic, do wzięcia udziału w beatyfikacji naszego poprzednika w drodze do nieba oraz śledzenie wydarzenia dzięki transmisjom telewizyjnym i internetowym.

Za: https://janmacha.gosc.pl

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij