CHRYSTUS - KRÓLEM POLSKIEGO NARODU

...

Uroczystość proklamowania Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w Krakowie Łagiewnikach rozpocznie się w sobotę 19 listopada nabożeństwem o godz. 10.00. Następnie o godz. 11.00 zgromadzeni wysłuchają konferencji biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosi biskup opolski Andrzej Czaja, przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych. Jubileuszowy Akt będzie proklamowany tuż po Eucharystii przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Odczyta go przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zaproszeni są wszyscy wierni, także ze środowisk polonijnych na całym świecie. Wejście do bazyliki będzie możliwe na podstawie kart wstępu wydawanych w poszczególnych kuriach diecezjalnych. Każdy z przybyłych będzie mógł wziąć udział w uroczystościach na placu przed bazyliką, gdzie wystawione będą telebimy. Już od godziny 8.00 będzie można zajmować miejsca, jak również skorzystać z sakramentu pojednania.

Jubileuszowy Akt jest nade wszystko aktem wiary, który potwierdza wybór Chrystusa i obliguje nas do życia na miarę zawartego z Nim przymierza – podkreślili biskupi w liście pasterskim zachęcającym, by przygotować się duchowo do tego wydarzenia. Prosili w nim też, by proklamację Jubileuszowego Aktu poprzedziła nowenna, odmawiana w świątyniach, klasztorach i seminariach. Zachęcali do modlitwy do Ducha Świętego oraz specjalnej Modlitwy do Jezusa, naszego Króla i Pana. Podkreślili, że owocność włączenia się w Jubileuszowy Akt będzie zależała od wcześniejszego przygotowania swego wnętrza.

Nowenna przed uroczystością odmówienia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana rozpocznie się w czwartek 10 listopada. Pierwszego dnia nowenny wierni będą modlić się o uznanie panowania Jezusa Chrystusa Króla i poddanie się Jego Prawu, w kolejnych dniach będą dziękować za 1050-lecie Chrztu Polski, za Boże miłosierdzie oraz za matczyną opiekę Maryi Królowej Polski. Piąty dzień nowenny będzie przebłaganiem za narodowe grzechy, szósty – modlitwą o wyrzeczenie się złego ducha i wszystkich jego spraw. W siódmym dniu nowenny wierni przyrzekną, że będą pełnić wolę Jezusa Chrystusa Króla, natomiast w ósmym, że będą budować Królestwo Chrystusa Króla w naszym Narodzie. Ostatni dzień nowenny będzie podsumowaniem dziewięciu dni modlitwy, a jego tematem będą słowa: „Chrystus Królem w całym Narodzie i Ojczyźnie”.

Tekst nowenny

(Materiały ze strony internetowej KEP)

Wróć

Modlitwa o beatyfikację

Założycielki Straży Honorowej
siostry Marii od Najświętszego
Serca Bernaud
 

 
tekst modlitwy

Prośby i podziękowania

skierowane do Bożego Serca za wstawiennictwem Założycielki
Straży Honorowej NSPJ

 
 
prześlij